پیشنهادی
مهدی یغمایی

مهدی یغمایی

پاپ

مهدی یغمایی خواننده، تنظیم‌کننده و آهنگساز ایرانی در ۲۱ مردادماه ۱۳۵۵ در خانواده‌ای مذهبی در شهر شاهرود به دنیا آمد. پدر وی یکی از خیاط‌های ماهر شهر شاهرود بود و در همان دوران کودکی استعداد خوانندگی را در خود کشف کرد و در سال ۱۳۷۲ خواندن آواز سنتی و نواختن پیانو را شروع کرد. وی فارغ‎التحصیل رشته شیمی از دانشگاه شاهرود است.
مهدی یغمایی با توجه به اینکه در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد، و در سن ۹ سالگی در مسابقات قرآن مدرسه و منطقه شرکت کرد و توانست مقام‌های زیادی را کسب کند و این مسابقات زمینه‌ساز و مقدمه‌ای می‌شود تا در مسابقات سرود، به‌عنوان تک‌خوان گروه به فعالیت بپردازد و آموزش موسیقی را به‌صورت جدی پیگیری کند و به یادگیری نواختن پیانو و گیتار بپردازد.
مهدی یغمایی در سال ۱۳۷۴ در دانشگاه شاهرود در رشته شیمی تحصیلات خود را شروع می‌کند و پس از ۵ سال مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۷۹ از این دانشگاه دریافت می‌کند. او هم‌زمان در سال ۱۳۷۶ در هنگام تحصیل به اصرار دوستان خود شروع به یادگیری می‌کند و از همان سال به پیشنهاد تهیه‌کننده‌های سازمان صداوسیمای استان سمنان در مراسم و مکان‌های مختلف و دانشگاه‌ها کنسرت موسیقی اصیل برگزار می‌کند و به مدت دو سال در شهرهای قزوین و زاهدان به‌عنوان نماینده‌ی دانشگاه پیام نور تهران، بهترین نغمه‌سرای بخش پاپ و تلفیقی در جشنواره موسیقی سراسر کشور می‌شود.
مهدی یغمایی پس از پایان تحصیلات خود در سال ۱۳۸۱ به همراه علیرضا قرایی منش و امید سزاوار منش گروهی با نام ژوان را تشکیل می‌دهد که در گروه مهدی به‌عنوان خواننده، علیرضا به‌عنوان آهنگساز و امید به‌عنوان نوازنده گیتار فعالیت خود را شروع می‌کنند.
گروه ژوان در شروع کار پنج عضو داشت بعد به دلایلی این گروه سه‌نفره شد. اولین فعالیت هنری این گروه ویدیو کلیپی«صدای آخر» بود و پس از آن آهنگ‌های «کج‌خیال»، «دلم تنگه»، «دختر چهل‌گیس بهار»، «سایه»، «ستاره جون» و «احساس» در رزومه‌ی کاری این گروه قرار گرفت.
مهدی یغمایی در سال ۱۳۸۸ همکاری خود را با تهیه‌کننده‌ای با نام رامین بصیرت نیا آغاز کرد و آلبومی مذهبی با عنوان «سلام آقا» را به همراهی چندتن از خواننده‌های محبوب مانند محسن چاووشی، محمد علیزاده و رضا صادقی منتشر کرد. این آلبوم ویژه‌ی ماه محرم تهیه شد و در این آلبوم چهار قطعه را مهدی یغمایی اجرا کرد.
در ماه رمضان سال ۱۳۹۰ مهدی یغمایی تیتراژ برنامه‌ی ماه‌عسل که در نزدیکی‌های افطار و اذان پخش می‌شد را با پیشنهاد احسان علیخانی را اجرا کرد. تیتراژ این برنامه آهنگی با عنوان «حس می‌کنم تو رو» با ترانه‌ای از روزبه بمانی و تنظیم فرزاد فتاحی، حس و حال تازه‌ای به مخاطبان آن سال ماه‌عسل داد.
او همچنین تیتراژ سریال «ستاره‌های سربی» را با همکاری علی لهراسبی و فیلم «دوباره عاشقی» را اجرا کرده است.
در سال ۱۳۹۴ و نوروز ۱۳۹۵ برای اولین بار بعد از انقلاب، برنامه‌ی استعدادیابی خوانندگی شب کوک با کارگردانی و اجرای باربد بابایی و داوری مهدی یغمایی، فرهاد برنجان و فریدون آسرایی تولید شد و مهدی یغمایی با خواندن قطعه‌ی «من عاشقت شدم» تیتراژ آخر این برنامه را اجرا کرد.
تیتراژِ شب کوک با صدای وی و به لطف مردم توانست در نظرسنجی برنامه‌ی سه ستاره، به‌عنوان سومین تیتراژ برتر سال ۱۳۹۴، تندیس این برنامه را از آنِ خود کند.

بستن